Ένα αφιέρωμα της Δ΄ και Ε΄ τάξης στην 25η Μαρτίου

Οι μαθητές της Δ΄ τάξης, με αφορμή την επέτειο των 200 χρόνων της Επανάστασης του 1821, δημιούργησαν ένα «Ένα αφιέρωμα στους ήρωες και τα γεγονότα της επανάστασης του 1821» , αποδίδοντας έτσι το δικό τους φόρο τιμής στους αγωνιστές της εποχής.
Εξάλλου, ο καλύτερος τρόπος για να τους τιμήσουμε είναι η γνώση και η μνήμη… Δείτε το αφιέρωμα πατώντας εδώ

Με αφορμή τον εορτασμό της επετείου του 1821 για την απελευθέρωση, οι μαθητές της Ε΄1 ανεβάζουν και σχολιάζουν  ότι τους αρέσει για την 25η Μαρτίου του 1821 και την παρουσιάζουν μέσα από τα δικά τους μάτια. Δείτε την εδώ.

Οι μαθητές/τριες του Ε΄2 μας παρουσιάζουν τους ήρωες του 1821. Δείτε την παρουσίασή τους πατώντας εδώ.

Ακόμα, δημιούργησαν τη δική τους πινακοθήκη, επιλέγοντας πίνακες Ελλήνων και ξένων ζωγράφων και μας περιγράφουν την ελληνική επανάσταση του 1821. Δείτε την πινακοθήκη του Ε΄2 πατώντας εδώ, αλλά και εδώ .