«Τρώμε υγιεινά – Μεγαλώνουμε σωστά!» Α1

Στα πλαίσια των Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων της συνεργασίας με το Εθνικό δίκτυο «Διατροφή και Περιβάλλον» – Κ.Π.Ε. Ιεράπετρας και των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων Θεματικός Κύκλος: “Ζω καλύτερα- Ευ ζην” οι μαθητές/τριες του Α1 τμήματος υλοποίησαν το πρόγραμμα «Τρώμε υγιεινά – Μεγαλώνουμε σωστά!»

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα αποσκοπούσε οι μαθητές να ανακαλύψουν και να μάθουν με βιωματικό τρόπο τι σημαίνει υγιεινή και ισορροπημένη διατροφή, να βελτιώσουν τις διατροφικές τους συνήθειες, να αποκτήσουν υγιεινές διατροφικές συνήθειες που θα τους εξασφαλίζουν την σωματική και ψυχική τους υγεία και να αναλογιστούν τη σχέση της διατροφής τους με το περιβάλλον.

Δείτε την παρουσίαση του προγράμματος «Τρώμε υγιεινά – Μεγαλώνουμε σωστά!» πατώντας εδώ.